Rolety zewnętrzne do domu – wybór, montaż i cena

PIN

Rolety zewnętrzne zapewniają większą prywatność, pozwalają na regulowanie nasłonecznienia pomieszczeń i mogą podnosić poziom bezpieczeństwa budynku. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

W ofercie producent rolet zewnętrznych można znaleźć pełną paletę modeli.

Gdy rolety mają służyć do ochrony przed słońcem, można zdecydować się na najtańszy model. Jeżeli jednak mają także mieć właściwości antywłamaniowe i cechować się dobrą izolacyjnością, konieczne będzie wybrane droższego wariantu.

Rolety zewnętrzne mogą być sterowane ręcznie z użyciem sznurka albo taśmy, ale w sprzedaży można znaleźć też modele elektryczne z napędem. Jak podłączyć rolety zewnętrzne elektryczne? Najlepiej skorzystać z pomocy fachowców. Włącznik może znajdować się przy każdej rolecie lub można zdecydować się na sterowanie pilotem lub sterownik centralny. Rolety mogą być też elementem systemu tzw. inteligentnego domu.

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety można podzielić na kilka typów pod kątem konstrukcyjnym. To, jakie rolety zewnętrzne sprawdzą się najlepiej, zależy głównie od momentu ich montażu.

  • Rolety z kasetą nadprożową – pełnią funkcję nadproża, dlatego sprawdzą się wtedy, gdy dom dopiero jest w budowie.
  • Rolety z kasetą podtynkową – są umieszczane pod nadprożem okna, najlepiej zamontować je podczas wymiany okien.
  • Rolety z kasetą naścienną, natynkową, elewacyjną – instalowane bezpośrednio na ścianie nad oknem, dlatego można zamontować je w wybudowanym domu, gdy nie wymienia się okien.
  • Rolety z kasetą nadokienną, montowaną do ościeżnicy – kaseta umieszczana jest na ościeżnicy okna.

Ile kosztują rolety zewnętrzne – ręczne i elektryczne?

Rolety okienne są produkowane na wymiar i wyceniane indywidualnie. Na koszty wpływają między innymi wymiary osłon, ich rodzaj czy sposób obsługi.

Za najprostsze rolety zewnętrzne montowane do elewacji należy zapłacić cenę od około 200 zł/m2, natomiast rolety podtynkowe to wydatek od około 260 zł/m2. Zatem koszty za średniej wielkości okno rozpoczynają się od 500-600 zł.

Z kolei, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne? W tym przypadku najtańsze osłony z napędem zaczynają się od około 1 000 zł za sztukę.

Średnio za zamontowanie zestawu rolet w domu jednorodzinnym należy zapłacić od około 13 000 zł do ponad 16 000 zł.

Aby uzyskać dokładne ceny, najlepiej skontaktować się z salonem prowadzącym sprzedaż zewnętrznych osłon okiennych.

Comment (1)

  1. Jola

    21 maja, 2021 at 12:51 pm

    Zastanawiamy się z mężem nad roletami do swojego mieszkania, te z kasetą nadprożową skłaniają nas do wyboru.

Leave Your Comments