Skup mieszkań za gotówkę. Ile płacą skupy nieruchomości?

PIN

W skupie nieruchomości transakcję można zawrzeć praktycznie od ręki. Gdy liczy się czas, wystarczy jeden telefon, aby umówić się na wycenę i już w ciągu paru kolejnych dni podpisać umowę. Jaką kwotę za sprzedaż mieszkania może zaproponować skup?

Jak skupy wyceniają nieruchomości?

Podstawą transakcji w skupie nieruchomości jest wycena przedmiotu sprzedaży, na przykład mieszkania. W tym celu skup współpracuje z wykwalifikowanymi rzeczoznawcami, którzy rzetelnie wyceniają nieruchomości.

Wycena zaproponowana przez skup mieszkań za gotówkę jest bezpłatna i niezobowiązująca, dlatego wtedy, gdy klient nie jest zainteresowany ofertą, nie musi sygnować umowy.

Od czego zależy cena w skupie mieszkań?

Rzeczoznawca wycenia nieruchomość na podstawie różnych czynników:

  • lokalizacja
  • metraż
  • rok budowy
  • stan techniczny
  • stan prawny

Skup mieszkań – przykładowe wyceny

Najczęściej skup mieszkań za gotówę może zaproponować nawet około 80% ceny transakcyjnej nieruchomości, gdy jest ona wolna od wad technicznych i prawnych.

Gdy mieszkanie jest obciążone długiem, na przykład kredytem, zajęciem komorniczym, wtedy wypłata to zwykle około 70% wartości nieruchomości. Najmniej skupy płacą za nieruchomości ze służebnością (na przykład dożywociem), a także za udziały w lokalu mieszkalnym – zaproponowana cena to zwykle 20-40% wartości nieruchomości.

Zatem mieszkanie o wartości 300 tys. zł w skupie nieruchomości można sprzedać w cenie wynoszącej około 240 tys. zł. Gdy jednak nieruchomość będzie miała poważne wady prawne, wtedy cena będzie wynosiła poniżej 100 tys. zł.

Leave Your Comments