Moskitiery na drzwi balkonowe – rodzaje. Co kupić?

PIN

Najczęściej moskitiery kupowane są na okna, ale wtedy, gdy w pomieszczeniu znajduje się balkon, warto dokupić także osłonę balkonową. Jaki rodzaj moskitiery wybrać i gdzie ją zamówić, który sklep z markizami?

Moskitiery na rzepy i moskitiery magnetyczne

Najtańsze to moskitiery wykonane z siatek montowanych na rzepy oraz moskitiery magnetyczne. Składają się one z elementów umieszczanych na obrzeżu drzwi balkonowych, do których doczepiana jest siatka. Gdy chce się skorzystać z drzwi, wystarczy odsłonić siatkę moskitiery, a potem z powrotem docisnąć ją do ramy.

Siatkowa moskitiera jak mierzyć? Należy uwzględnić szerokość i wysokość okna z naddatkiem.

Takie moskitiery są skuteczne, lecz nie zawsze mogła posłużyć na długi czas. Siatka może się rwać, a połączenie między nią a ramą może z czasem stać się nieszczelne.

Moskitiery ramkowe

Gdy chcesz dowiedzieć się, jaka moskitiera na drzwi balkonowe może być używana na dłuższy czas, postaw na model ramkowy. To osłona składająca się z siatki z włókna szklanego na ramie odpowiadającej wymiarom drzwi.

Moskitiery balkonowe o konstrukcji ramowej dostępne są w dwóch wariantach:

  • moskitiery na zawiasach – mają konstrukcję podobną do drzwi
  • moskitiery rozsuwane – składają się z dwóch skrzydeł rozsuwanych na boki

Moskitiery rolowane

Najdroższa, ale też najłatwiejsza w obsłudze jest moskitiera rolowana. Co to jest moskitiera rolowana?

Tego typu moskitiery wyposażone są w zwijaną siatkę przeciwko insektom, która umieszczana jest w kasecie. Przypominają standardową konstrukcję rolety wewnętrznej. Zapewniają przy tym wysoki poziom szczelności i estetyki.

Leave Your Comments