Minimalistyczne dekoracje świąteczne, które musisz przetestować!

PIN

Zbliżają się święta, a wraz z nimi dekoracje świąteczne na półkach każdego sklepu. To prawa, są one naprawdę ładnie i wprowadzą do każdego mieszkania świąteczny klimat, ale nie są tanie, a przez resztę sezonu będą kurzyć się w piwnicy albo w szafie. Na szczęście z pomocą w zdrowym dekorowaniu przychodzi nam minimalizm.


Postaw na dekoracje z natury


Co jest najpiękniejszego w zimie? Krajobraz i wszystkie jego elementy. Czemu więc nie przenieść jego części do naszego mieszkania? Wystarczy, że wybierzesz się do lasu i poszukasz w nim szyszek, które odpadły już z drzew albo gałązek świerków. Jeśli surowe postawienie tych elementów na kominku jest dla Ciebie za mało kreatywne, możesz z naturalnych komponentów zrobić piękny świecznik czy eleganckie bombki na choinkę. Poza tym, że takie dekoracje będą znacznie tańsze i ładniejsze niż te ze sklepu, dochodzi również aspekt ekologiczny. Ozdoby po świętach możemy odnieść do lasu, oczywiście jeśli nie ingerowaliśmy w nie i nie przerabialiśmy ich zbytnio.


Sprawdź, co zostało Ci z zeszłego roku


Jeśli masz w głowie koncepcję swojej wymarzonej choinki lub wystroju wnętrza, koniecznie przejrzyj swoje zbiory ozdób, zanim wybierzesz się na zakupy. Być może znajdziesz w nich dekoracje, które idealnie sprawdzą się u Ciebie w tym roku. Możesz nawet nie pamiętać, że masz u siebie takie ozdoby. Może się też zdarzyć, że przeglądając je, zupełnie zmienisz zdanie co do zaplanowanego wystroju i uda Ci się wykorzystać większość zeszłosezonowych dekoracji. Takie przeglądanie pozwoli nam zaoszczędzić odrobinę pieniędzy, a do tego będziemy bardziej świadomi tego, co posiadamy i tego, jak możemy wykorzystać to za rok lub z innej okazji.

Postaw na minimalistyczny styl
Jeśli na co dzień często ubierasz się w tym stylu albo twoje mieszkanie jest w nim utrzymane, to może w te święta też najlepiej się u Ciebie sprawdzi? Minimalistyczne święta to nie święta bez choinki czy z jedną dodatkową świeczką na stole. To przede wszystkim estetyczne dekoracje i brak nadmiaru, który często może sprawić, że osiągniemy elekt niechlujny. W minimalizmie dominują głównie kolory stonowane, które świetnie będą pasowały do każdej wielkości drzewka, głównie biel, ciepły brąz, przygaszona zieleń. Oczywiście nie oznacza to, że nie możesz poszaleć z kolorami. Chodzi tylko o to, aby całość dekoracji miała elegancki i prosty styl.

Leave Your Comments