Urządzanie kuchni? Nie zapomnij o ekspresie do kawy

PIN

Nie da się ukryć, że kuchnia jest sercem domu. To miejsce, w którym spędzamy znaczną ilość czasu na gotowaniu, jedzeniu i spotkaniach towarzyskich z naszymi bliskimi. Jeśli chodzi o dekorowanie kuchni, ważne jest, aby zastanowić się, jak chcesz się czuć, wchodząc do tego pomieszczenia. Chcesz czuć się komfortowo, zrelaksowany i jak w domu. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, ważne jest, abyś miał w swojej kuchni wysokiej jakości ekspres do kawy. Chociaż zawsze możesz wybrać ekspres do kawy z lokalnej kawiarni, posiadanie wysokiej jakości ekspresu w domu ma wiele zalet. W tym wpisie opowiemy o najlepszych ekspresach do kawy podczas urządzania domu i o tym, jak wybrać jeden z nich do swojego domu.

Czym kierować się przy zakupie dobrego ekspresu do kawy?

Asortyment ekspresów do kawy jest bardzo szeroki. O czym powinno się pamiętać, wybierając odpowiedni model dla swojej kuchni?

1. Rodzaj ekspresu do kawy

Wybierając ekspres, warto przede wszystkim dobrać jego właściwy rodzaj do swoich potrzeb. Czym kierować się przy zakupie ekspresu do kawy?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć ekspresy:

  • Przelewowe,
  • Kapsułkowe,
  • Kolbowe,
  • Automatyczne.

Dla osób, którym zależy na smaku i aromacie kawy jak z kawiarni polecane są ekspresy ciśnieniowe automatyczne np. model Franke A300. Są niezwykle proste w obsłudze i zapewniają wyśmienite efekty za każdym razem. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności mogą też spełnić oczekiwania każdego wielbiciela kawy.

Wybierając ekspres ciśnieniowy, warto zwrócić uwagę na jego ciśnienie. Powinno mieć co najmniej 9 barów, a im więcej, tym lepiej.

2. Funkcje ekspresu kawowego

Wybierając dobry ekspres do kawy, należy zwrócić uwagę na to, w jakie funkcje wyposażył go producent.

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne mogą przyrządzić dla użytkownika pyszną kawę w wielu odmianach, na przykład jak espresso, doppio, caffe latte, cappuccino, flat white, espresso macchiato.

Tego typu ekspresy wyposażone są we wbudowane młynki oraz w systemy spieniania mleka, które przyrządzają lekką piankę dodawaną do kawy.

Dobre ekspresy mogą też zaoferować wiele innych przydatnych funkcji:

  • Funkcja czyszczenia i odkamieniania – dzięki niej ekspres czyści się automatycznie, by kawa zawsze była pyszna,
  • Funkcja zapisania własnych ustawień – pozwala na prostsze przyrządzanie ulubionych napojów,
  • Funkcja podgrzewania filiżanek – nadaje im optymalną temperaturę,
  • Funkcja statystyki – zapisuje liczbę przygotowanych napojów,
  • Funkcja automatycznego wyłączenia – oszczędza energię.

3. Opinie na temat ekspresu

Przed zakupem ekspresu warto też poszukać opinii na jego temat wystawionych przez użytkowników.

Obecnie pomocne komentarze, a także dokładne testy oraz filmy z prezentacją sprzętu można łatwo znaleźć w internecie, aby w ten sposób dowiedzieć się więcej o różnych modelach ekspresów przed podjęciem decyzji o zakupie.

Leave Your Comments