Sprzedaż nieruchomości przez pośrednika z umową na wyłączność. Co musisz wiedzieć?

PIN

Nieruchomość można sprzedać we własnym zakresie, ale można także skorzystać z pomocy pośrednika. Podpisana z nim umowa może być również umową na wyłączność. Co trzeba o niej wiedzieć przed jej sygnowaniem?

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

Samodzielna sprzedaż nieruchomości krok po kroku jest czasochłonna. Wtedy jej właściciel sam musi zajmować się wszystkimi obowiązkami dotyczącymi przyszykowania oferty i obsługi klientów. Po wyborze usługi pośrednictwa nieruchomości, to właśnie pośrednik wykonuje te czynności w imieniu klienta.

Sprzedaż przez biuro nieruchomości SAY-HOME związana jest z wieloma korzyściami:

  • bezproblemowa transakcja
  • skrócenie procesu sprzedaży
  • wyższa cena nieruchomości
  • oszczędność czasu
  • wyższy poziom bezpieczeństwa
  • pełna obsługa formalności

Umowa na wyłączność z biurem nieruchomości

Przy podpisywaniu umowy z biurem nieruchomości klient ma możliwość wyboru jednej z dwóch form współpracy – w ramach umowy na wyłączność lub umowy otwartej.

Umowa na wyłączność polega na oferowaniu nieruchomości tylko przez wybrane biuro. To powoduje, że jego pracownicy mają gwarantowaną wypłatę środków, gdy uda im się sprzedać nieruchomości. W efekcie w ramach umów na wyłączność są one sprzedawane szybciej niż w przypadku umów otwartych.

W umowie na wyłączność pomiędzy biurem a właścicielem nieruchomości umieszcza się najważniejsze informacje związane ze stronami umowy, jej przedmiotem, celem, czasem obowiązywania oraz zakresem zobowiązania. Umowa wskazuje także na koszt wynagrodzenia dla agencji nieruchomości.

Dlaczego warto zdecydować się na umowę na wyłączność?

Dla klienta sprzedaż przez biuro nieruchomości w ramach umowy na wyłączność to głównie szansa na szybszą sprzedaż nieruchomości w wyższej cenie. To również wygoda obsługi wynikająca ze współpracy z agencją.

Umowa tego typu powoduje, że do obsługi przydzielany jest zwykle jeden pośrednik, który może wtedy poznać nieruchomość bliżej, skoncentrować się na jej sprzedaży i tym samym szybciej zrealizować transakcję w imieniu klienta. To zatem dobry wybór dla tych osób, którym zależy na przyspieszeniu tego procesu.

W ramach umowy na wyłączność można sprzedawać różne rodzaje lokali, na przykład mieszkania, lokale użytkowe – nieruchomość pod biznes, a także domy jednorodzinne, grunty.

Leave Your Comments