Jak odmienić wygląd elewacji? 3 pomysły na ściany zewnętrzne

PIN

Elewacja domu jest jak jego wizytówka. Warto zatem zadbać, aby robiła dobre wrażenie przez wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Gdy chcesz odmienić wygląd elewacji, sprawdź te 3 pomysły!

1. Kontrastowe kolory farb

Aby elewacja domu wyglądała efektownie, warto pomalować ją na kilka różnych kolorów, aby uzyskać modne połączenie.

Wśród najczęściej wybieranych barw znajdują się biały i szary, biały i beżowy, biały i jasnobrązowy. Kontrastowe malowanie może dotyczyć oddzielnych części i pięter budynku, cokołu, elementów konstrukcyjnych, na przykład lukarn, ganków.

Warto przetestować różne warianty, wykonując wcześniej projekt elewacji. Można przygotować go również przy pomocy biura architektonicznego.

2. Deski elewacyjne

Jednym z ostatnich hitów w wykończeniu budynków są deski elewacyjne. Osoby, które chciałyby wykończyć ściany zewnętrzne drewnem albo jego imitacją, mają do dyspozycji kilka wariantów:

  • Deska elewacyjna naturalna – wykonana z naturalnego drewna, najczęściej sosnowego, może być pomalowana na dowolny kolor. Wymaga okresowej konserwacji.
  • Deska elewacyjna z kompozytu WPC (Wood Plastic Composite) – materiał używany do produkcji kompozytowych desek, lekki, nie wymaga konserwacji i jest wysoce odporny na czynniki zewnętrzne.
  • Płyty elewacyjne HPL – wykonane z wysokociśnieniowego laminatu, który wykańczany jest wytrzymałymi żywicami, które nadają mu odporność na czynniki pogodowe, nie wymagają prac konserwacyjnych.

3. Kamień na elewację

Świetnym sposobem, aby nadać ścianom zewnętrznym elegancki wygląd, jest skorzystanie z kamienia elewacyjnego jak piaskowiec, granit, polny kamień.

Kamień elewacyjny może mieć postać eleganckich płytek lub rustykalny design. Nie tylko wygląda efektownie, ale także ma właściwości termoizolacyjne.

Warto też pamiętać o możliwości jakie dają wizualizacje domów, wizualizacje 3D czy inne komputerowe możliwości wizualizacji tego czego oczekujemy.

Leave Your Comments