Magazyn budowlany: Kolektor danych z systemem Android: oszczędzaj czas na magazynowaniu

PIN

Zarządzanie magazynem może stać się jeszcze prostsze, gdy zostanie on wyposażony w kolektory danych współpracujące z systemem magazynowym typu WMS. To sprawdzony sposób, by oszczędzać czas na codziennych czynnościach i prowadzić magazyn znacznie efektywniej i oszczędniej.

Kolektor danych – co to jest?

Kolektorami danych nazywa się mobilne urządzenia służące jako przenośne mini komputery połączone z systemem informatycznym WMS – Warehouse Management System umożliwiającym zarządzanie magazynem.

Pod względem swojej budowy kolektor danych ma postać urządzenia z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem, klawiaturą i przyciskami funkcyjnymi. Urządzenia te wyposażone są też w pamięć wewnętrzną, skanery kodów kreskowych, a nawet w aparaty fotograficzne. Komunikują się za pomocą sieci LTE 4G/3G/2G oraz WiFi. Na jednym ładowaniu mogą działać nawet cały dzień roboczy.

Najczęściej używany jest kolektor danych Android – urządzenie wyposażone w system operacyjny Android, który stosowany jest również na telefonach komórkowych, tabletach. Można zainstalować na nim mobilne oprogramowanie magazynowe stworzone na system Android.

Dlaczego warto stosować kolektory danych w magazynie?

Kolektory danych wyposażone w system Android wspierają zarządzanie magazynem we współpracy z oprogramowaniem WMS. Dzięki temu, że pracują na jednej bazie danych magazynu, umożliwiają łatwy i szybki przesył informacji.

Za pomocą kolektora danych można zeskanować kod na towarze, aby natychmiast uzyskać informacje na jego temat. Kolektor pozwala też na zapamiętanie zeskanowanych danych. Można wykorzystywać go przy wprowadzaniu towarów do magazynu, kompletowaniu zamówień, przy wydawaniu towarów czy inwentaryzacji.

Dobry kolektor danych Android z zainstalowanym systemem WMS przede wszystkim oszczędza czas. Wystarczy tylko jeden ruch, aby zeskanować kod. Informacje są natychmiast wyszukiwane lub wprowadzane do bazy danych. Korzystanie z kolektorów to również mniejsze ryzyko błędów. Poprzez taką inwestycję można kompleksowo zautomatyzować prace magazynowe – to przyszłościowy zakup dla każdego magazynu!

Leave Your Comments