Poznaj opinię moich klientów

0
SYLWIA LEŚNIAK

W lipcu 2018 mieliśmy przyjemność rozpocząć współpracę z Anną Zając – „cowscianiepiszyczy.pl” przy najważniejszym, życiowym naszym projekcie „Własny Dom”. Z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że była to najlepsza decyzja jaką mogliśmy w tym okresie podjąć. Rozwiązało nam to w 100 % problem jakim była obawa przed zakupem bubla i prawdopodobnym przeżywaniem koszmaru. Jak większość zapewne z nas zdecydowanie wolałaby cieszyć się dom do późnej starości i spać w tym czasie spokojnie i tego też chcieliśmy dla siebie.

Nasza historia

W czerwcu 2018 roku się z mężem zdecydowaliśmy, że chcemy kupić segment w szeregowcu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Jednak ze względu na różnorodność ofert i technik sprzedaży stosowanych przez przedstawicieli handlowych deweloperów – obniżki cenowe, dodatkowe wyposażenie oraz inne obietnice, nie wiedzieliśmy z mężem co w efekcie wybrać. Porównanie ofert było dla nas wręcz nie możliwe. A brak z naszej strony wiedzy merytorycznej, jak i często po stronie handlowców, nie ułatwiał nam wcele sprawy. Często czuliśmy, że rozmawiają „głupi z głupim”.

Naturalnym więc dla nas krokiem było poszukiwanie porad w tym zakresie. Chcieliśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie tego jedynego domu. Oprócz formalnych kwestii (grunta, własność, itp) w Internecie roi się od porad dotyczących komfortu życia jakie powinien zapewnić dom. Ale co to znaczy, przecież każdy ma inne potrzeby. Dla nas nie było to wystarczające. Komfort zapewne jest ważny, ale to nie gwarantuje nam tego, że po 10 latach dom nie „zawali się” nam na głowę. I zamiast sielanki obiecywanej przez deweloperów będziemy przeżywać gehennę, na którą po prostu nas nie stać.

Początki współpracy

Po kilku dniach poszukiwań i coraz większego mętliku w głowie trafiliśmy na stronę cowscianiepiszczy.pl. Już na początku współpraca wydawała nam się trochę nietypowa, bo nie wiedzieliśmy czego mamy się spodziewać. Na rynku brak jest porównywalnej oferty,
którą zaoferowała nam Pani Anna. Oczywiście znaleśliśmy oferty z inspekcjami domów przy ich odbiorze, ale przed podjęciem decyzji już nie. To było to, właśnie tego szukaliśmy.

Do oferty Pani Anni przekonało nas to, że z wykształcenia jest budowlańcem i pracowała zarówno dla dużych wykonawców generalnych oraz projektantów, że jak to mówi od podszewki wie „co w ścianach może piszczeć”. oraz zna normy i produkty, z których są budowane domy, bo w tym fachu ma bardzo duże doświadczenie. Zdecydowaliśmy się więc jej zaufać, bo wydawało nam się to bardzo rozsądne. Przy perspektywie wydania ponad pół miliona, te klika tysięcy nie robiło nam tak wielkiej różnicy, a uchroniło nas przed zakupem segmentu o bardzo słabej jakości materiałów za tak zwaną „rynkową cenę”. W efekcie kooperacja ta przyniosła nam bardzo wymierne korzyści. Pani Anna, już od początku wykazała się dużą elokwencją, rzeczowością i znajomością branży. Jej pytani były trafne i często zaskakujące. Sami nigdy nie zwrócilibyśmy uwagi na niektóre aspekty, bo przecież jak? Przyznam, że dzięki niej mieliśmy kilka asów w rękawie i podwalin do merytorycznych negocjacji z deweloperami. Wiedza ta pozwoliła nam obniżyć cenę i uzyskać dodatkowe korzyści, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Pani Ania udowodniła nam jak bardzo ważne jest podejmowanie decyzji nie tylko na podstawie prezentowanej oferty od dewelopera – metrażu, rozkładu domu i ładnych obrazków czy też ceny, ale również wzięcie pod uwagę to co ma szczególne znaczenie jak materiały i konstrukcja domu, bo to one są jego fundamentem.

Trudności we współpracy z deweloperami

W trakcie współpracy z deweloperami napotkaliśmy na kilka problemów. Pani Ania uprzedziła nas o takim fakcie już na samym początku. Z mężem uznaliśmy jednak, ze jeśli deweloper nie chce z nami poważnie porozmawiać i traktuje nas jak „głupców”, nie jest godny naszej uwagi.

Czego mogliśmy się spodziewać:

Przede wszystkim niechęć do udzielania konkretnych odpowiedzi na nasze pytania.

Problemy z przesłaniem prospektu informacyjnego.

Problem z udostępnieniem dokumentacji technicznej zasłaniając się prawami autorskimi.

Niewiedzy handlowców i potrzebą ciągłej konsultacji z fachowcami.

Oferta cowscianiepiszczy.pl:

To na co zdecydowaliśmy się w ofercie cowscianiepiszczy.pl to 4 pakiety standard oraz ostatecznie przy ostatnich dwóch potencjalnych segmentach dokupiliśmy pakiet premium.

Pani Ania zwróciła nam uwagę na kilka aspektów, które w przyszłości mogły być uciążliwe. Dzięki tej wiedzy, mogliśmy albo odrzucić oferty, w przypadku rażących błędów albo świadomie zaakceptować związane z nimi niedogodności.

Podziękowania

Chciałabym podziękować Pani Anni Zając za pomoc, wsparcie i ułatwienie trudnego wyboru jakim jest zakup własnego domu.

Dziś twierdzę, że decyzja jaką podjęliśmy przy wyborze naszego wymarzonego segmentu była w 100% racjonalna, a nie emocjonalna – na której właśnie bazują deweloperzy. Dzięki znajomości Pani Anny na budownictwie otrzymaliśmy fachową poradę, ograniczyła ryzyko, dała podstawę do negocjacji oraz ułatwiła nam odrzucenie trefnych ofert, a za to pozwoliła wybrać tą najlepszą.

Dzięki Pani zaoszczędziliśmy czas i pieniądze. A przede wszystkim, nie musieliśmy stać się w krótkim czasie ekspertem w dziedzinie na której się kompletnie nie znamy. Nawet te kilka tygodni przygotowań, nie zastąpiłoby nigdy doświadczenia jakie ma Pani Anna Zając.

Dziękujmy i jesteśmy ogromnie wdzięczni. Wiemy że będziemy spać spokojnie, bo w naszych ścianach nie będzie piszczeć nic, czego nie jesteśmy świadomi.

Projekt bez tytułu (2)
MAGDALENA SZARON

Bardzo chwalę sobie skorzystanie z usług Ani. Jest bardzo dobrym fachowcem i jest godna zaufania. Korzystałam z jej porad w trakcie kupna mojego domu i zwróciła moją uwagę na rzeczy, o których ja nie miałam pojęcia. To, że skorzystałam z pomocy Ani pomogło uniknąć wielu wpadek, które mogą się przydarzyć każdemu kto nie jest fachowcem w tej dziedzinie. Naprawdę szczerze polecam☺