Jak dobrać kolorystykę elewacji domu do czerwonego dachu?

PIN

Z pewnością jest to jedno z pytań, które nurtują wielu z nas, planujących remont lub budowę własnego domu. Wybór koloru elewacji jest niezwykle ważny, ponieważ to on decyduje o finalnym wyglądzie budynku. Dlatego warto pochylić się nad tym tematem, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. By takowe rozwiązanie wybrać mogą pomóc informacje i porady ekspertów z elewacyjnie.pl.

Jakie kolory pasują do czerwonego dachu?

Czerwony dach to bardzo wyrazisty element architektoniczny. Aby dopasować do niego kolor elewacji, warto postawić na kontrasty. Dzięki temu nasz dom będzie wyglądał naprawdę efektownie. Najlepiej sprawdzą się ciemne, stonowane odcienie, np. szarości, beże, brązy, a także kolor czarny. Pozwolą one na uwydatnienie czerwonego dachu, jednocześnie stanowiąc z nim harmonijną całość.

Jakie kolory należy unikać?

Niektóre kolory niekoniecznie będą pasować do czerwonego dachu. Należą do nich np. odcienie czerwieni, pomarańczy czy żółci. Ich połączenie z czerwonym dachem może sprawić, że nasz dom straci na elegancji i harmonii. Lepiej zdecydować się na stonowane kolory, aby nie przytłoczyć czerwoną barwą.

Szary kolor elewacji

Szary kolor elewacji to jedno z najprostszych rozwiązań. Nie oznacza to jednak, że jest to wybór nudny lub brzydki. Szarość może być bardzo elegancka i nowoczesna. Można postawić na ciemny szary, który będzie stanowił kontrast do czerwonego dachu. Aby uniknąć monotoni, warto zastosować kilka odcieni szarości, na przykład jasny i ciemny, a także szary z domieszką zieleni lub niebieskiego.

Beżowy kolor elewacji

Beżowy kolor elewacji to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie klasyczną elegancję. Odcień beżu dobrze pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych domów. Beżowy kolor elewacji świetnie komponuje się z czerwonym dachem, nadając budynkowi prestiżowego charakteru. Można zastosować również ciemny beż, np. w połączeniu z drewnianymi elementami.

Brązowy kolor elewacji

Brązowy to kolor, który idealnie pasuje do czerwonego dachu. Barwa ta kojarzy się z naturą, a więc jest doskonałą propozycją dla domów otoczonych zielenią. Brązowa elewacja może mieć różne odcienie: od jasnego, ciepłego piasku do ciemnego, głębokiego drewna. Zastosowanie różnych odcieni brązu pozwoli na uzyskanie ciekawych efektów i podkreślenie wyjątkowości naszego domu.

Dobrze dobrane kolory elewacji i dachu to gwarancja harmonii i estetyki. Warto pamiętać, że prostota i stonowane kolory są zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem. Czerwony dach warto kontrastować z ciemnymi, stonowanymi kolorami, takimi jak szarość, beż czy brąz. Warto również pamiętać o dodatkowych elementach, takich jak drewniane detale czy elementy ze stali. To one nadadzą domowi indywidualnego charakteru i uczynią go wyjątkowym.

Leave Your Comments