Projekt domu parterowego – indywidualny czy gotowy?

PIN

Domy parterowe wybierane są dzisiaj coraz częściej. Wpisują się w trend budowy domów o mniejszych metrażach, a także są niedrogie w realizacji i utrzymaniu. Czy warto zdecydować się na indywidualny projekt domu parterowego? A może na projekt gotowy kupiony przez internet?

Dom parterowy – projekt gotowy

Gotowe projekty domów jednorodzinnych są obecnie bardzo popularne. Szeroka gama planów dostępnych do zakupienia od ręki powoduje, że do budowy można przystąpić jeszcze szybciej.

Projekty gotowe domów parterowych obejmują domy w stylu nowoczesnym i klasycznym, a także domy o zróżnicowanych metrażach – od około 50 metrów kwadratowych do nawet ponad 100 metrów kwadratowych. W doborze najlepszych planów pomocne są udostępnione rzuty i wizualizacje domów.

Tym, co decyduje o popularności projektów gotowych, jest także ich niska cena. Plany można zakupić w cenach rozpoczynających się już od około 2000 złotych, jednak należy pamiętać o tym, że konieczna jest też dodatkowa adaptacja projektu do działki, co oznacza koszt wynoszący od około 1500 złotych.

Dom parterowy – projekt indywidualny

Druga opcja to indywidualny projekt domu, który w porównaniu do projektu gotowego przygotowywany jest według wymagań klienta przez architekta architektura.gniezno.pl. Projekt ten może zatem uwzględniać jego życzenia pod kątem metrażu, stylu, rozwiązań technologicznych.

Możliwość otrzymania planów dopasowanych do własnych potrzeb jest najważniejszym atutem projektów przygotowywanych na zamówienie przez biura architektoniczne. Dodatkowo warto wskazać, że projekty domów nie wymagają wtedy adaptacji – są one od razu tworzone z myślą o realizacji na danej działce.

Największym minusem projektów indywidualnych jest cena. W porównaniu do projektu gotowego koszty są nawet kilkukrotnie wyższe. Zwykle za projekt domu trzeba wtedy zapłacić cenę około 100-120 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Leave Your Comments