Skup mieszkań za gotówkę. Ile płacą skupy nieruchomości?

PIN

W skupie nieruchomości transakcję można zawrzeć praktycznie od ręki. Gdy liczy się czas, wystarczy jeden telefon, aby umówić się na wycenę i już w ciągu paru kolejnych dni podpisać umowę. Jaką kwotę za sprzedaż mieszkania może zaproponować skup?

Jak skupy wyceniają nieruchomości?

Podstawą transakcji w skupie nieruchomości jest wycena przedmiotu sprzedaży, na przykład mieszkania. W tym celu skup współpracuje z wykwalifikowanymi rzeczoznawcami, którzy rzetelnie wyceniają nieruchomości.

Wycena zaproponowana przez skup mieszkań za gotówkę jest bezpłatna i niezobowiązująca, dlatego wtedy, gdy klient nie jest zainteresowany ofertą, nie musi sygnować umowy.

Od czego zależy cena w skupie mieszkań?

Rzeczoznawca wycenia nieruchomość na podstawie różnych czynników:

  • lokalizacja
  • metraż
  • rok budowy
  • stan techniczny
  • stan prawny

Skup mieszkań – przykładowe wyceny

Najczęściej skup mieszkań za gotówę może zaproponować nawet około 80% ceny transakcyjnej nieruchomości, gdy jest ona wolna od wad technicznych i prawnych.

Gdy mieszkanie jest obciążone długiem, na przykład kredytem, zajęciem komorniczym, wtedy wypłata to zwykle około 70% wartości nieruchomości. Najmniej skupy płacą za nieruchomości ze służebnością (na przykład dożywociem), a także za udziały w lokalu mieszkalnym – zaproponowana cena to zwykle 20-40% wartości nieruchomości.

Zatem mieszkanie o wartości 300 tys. zł w skupie nieruchomości można sprzedać w cenie wynoszącej około 240 tys. zł. Gdy jednak nieruchomość będzie miała poważne wady prawne, wtedy cena będzie wynosiła poniżej 100 tys. zł.

You May also Like
Jaką pergolę tarasową wybrać?
Profesjonalne usługi frezarskie

Leave Your Comments