Kolorystyka biura – jaką paletę najlepiej wybrać?

PIN

Kolory w nowym biurze to nie byle jaka decyzja – nie tylko będą towarzyszyły nam i naszym pracownikom do następnego remontu, ale mogą też sporo powiedzieć o nas naszym gościom oraz kontrahentom. Do wyboru mamy klika możliwości, a każda z nich jest rekomendowana zależnie od efektu, jaki chcemy osiągnąć i wrażeniu, jakie chcemy wywrzeć na wszystkich obecnych w biurze.


Zimne barwy z domieszką intensywnego koloru


To bardzo nowoczesne połączenie, najczęściej bieli (choć nie czystej, bo ona męczy nasze oczy) i jakiegoś mocniejszego i wyrazistego koloru, na przykład tego z naszego logo. Takie połączenie jest nieoczywiste i warte zastosowania, gdy towarzyszy nam konkretna barwa, z którą utożsamiają nas klienci. Jest to bardzo ważne, gdy chcemy wywrzeć wrażenie dobrze przemyślanego wystroju wnętrza, a nie przypadkowości. Możemy spróbować też osiągnąć ten sam efekt z kolorem czarnym, ale jest to bardzo ryzykowne, sprawi, że nasze pomieszczenia będą ciemniejsze i może wpłynąć na ponurą atmosferę w pracy.


Lekkie pastelowe kolory z domieszką drewna


To popularne rozwiązanie w nowoczesnych biurach. Sprawia, że pomieszczenie wydają się większe, jaśniejsze, a do tego przytulniejsze. Najczęściej wybieranym kolorem jest pastelowy niebieski, rzadziej zielony. Unika się raczej czerwieni, która w ogóle nie powinna dominować w kolorystyce naszego biura, różu, który wygląda lekko infantylnie oraz żółtego, który może rozpraszać swoją jaskrawością. Do tego drewniane listwy bądź dekoracje w postaci sporszych zielonych roślin, najlepiej w doniczkach położonych na ziemi, idealnie dopieszczę wnętrze i nadadzą mu unikalnego charakteru.

Biel i czerń, z elementem szarego


Połączenie czerni i bieli to wyznacznik elegancji i nowoczesnego biura. Dobrze sprawdzi się w firmie, która chce podkreślić swój profesjonalizm i doświadczenie. Nie jest jednak zbyt dobrym rozwiązaniem dla małej firmy z rodzinnymi tradycjami, bo zwyczajnie takie połączenie nie będzie pasować do naszej struktury. Biel i czerń można połączyć również z szarością, ale trzeba uważać, aby to ona nie zdominowała całego wystroju. Najlepiej jest postawić na białe ściany, czarną podłodze i ewentualne szare akcenty w postaci ram na zdjęcia czy rzeźb na szafkach w holu.

Comment (1)

  1. elewacyjnie.pl

    29 grudnia, 2020 at 2:45 pm

    biuro zdecydowanie w białych barwach, najlepiej klasyczna biel, więcej świtała = lepsza praca

Leave Your Comments